Projekt

A kedvezményezett neve:   KISKUNHALASI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM

A pályázati felhívás neve, kódszáma: ágazati képzőközpontok infrastrukturális és szakmai felkészítése az új szakképzési struktúrára –  GINOP-6.2.7-20A projekt címe:                 A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Ágazati Képzőközpontjának létrehozása Kiskunfélegyházán

A projekt azonosító száma: GINOP-6.2.7-20-2021-00012A szerződött támogatás összege: 278 334 884 FtA támogatás mértéke (%-ban): 100 % vissza nem térítendő támogatás

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

„A megvalósítandó uniós fejlesztés elsődleges célja egy olyan képző szervezet megszervezése, amely képes arra, hogy megszólítsa a környezetében található gazdasági szereplőket a gyakorlati oktatásban való részvétel céljából. A központnak segítenie kell a képzések résztvevőit a megfelelő gyakorlati képzőhely megtalálásában. A szervezetnek képesnek kell lennie arra, hogy összekötő kapcsot képezzen a munkáltatók és a képzésekben résztvevők között. A cél az, hogy a munkáltatók által igényelt szakmakínálattal, magas szintű szakmai képzésekkel, világos és biztos jövő képpel és karrier lehetőséggel csábítsa a tanulókat a szakmai képzésekbe. Ahhoz, hogy a központ a dedikált feladatait elláthassa meg kell teremteni a képzések alapgyakorlatainak jó minőségű feltételeit. Érvényes ez az alapgyakorlati oktatás infrastrukturális és eszköz alapjaira is. Az alapgyakorlatok elvégzésére a központ közvetítésével rendelkezésre álló helyiségek és eszközök igénybevételével lesz lehetőség. Ezzel kiküszöbölhetőek a vállalkozások milyen nemű hiányosságai. Ugyanis a vállalkozások rendelkeznek a tevékenységüket alátámasztó, speciális feltételekkel, de gyakran hiányoznak általános gyakorlat elsajátításához szükséges elemek. A projekt keretében infrastrukturális és eszközberuházások, valamint az érintettek felkészítő képzései is megvalósulnak. A projekt keretében megvalósul a következő nem engedélyköteles infrastrukturális beruházás: Átalakításra és korszerűsítésre kerül a meglévő kovács és daraboló műhely: hegesztőműhely és központi fűtés- és gázhálózat szerelőműhely lesz belőlük.

A korszerűsítés a következő műveletekből áll:

  1. tetőfödém hő- és vízszigetelése,
  2. külső nyílászárók cseréje,
  3. tetőbevilágítók cseréje
  4. a villamos rendszer fejlesztése, elektromos korszerűsítési munkák
  5. falfelületek javítása és belső festési munkálatok.

A gyakorlati oktatás támogatására kijelölt eszközök meghatározását megelőzte egy technológiavizsgálat, amely keretében a projektgazda kijelölt oktatói és szakemberei megvizsgálták a modern tudományos-technika fejlődés vívmányait, illetve az Ipar 4.0 szempontrendszerét. A rendelkezésre álló eszközpark hiányosságainak feltérképezését követően történt meg a piacfelmérés és a végső beszerzendő eszközlista összeállítása.

A GINOP-.6.1.10-19 és a GINOP-6.2.6-20 kiemelt felhívásokban létrehozott ágazati képzőközpontok kialakításával és tartalmával kapcsolatos módszertanok és kidolgozott képzési anyagok alapján végzett, a duális képzésbe bevont és bevonható vállalkozás(ok) vezetői, munkavállalói, valamint a szakképzési centrum dolgozói, oktatói számára irányuló képzéseket választottunk ki.”

A projekt tervezett befejezése: 2022.10.31.